Praca dla Ciebie. Zostań Informatorem Służby Informacji Powietrznej.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej opublikowała ogłoszenie, w którym informuje o rozpoczęciu rekrutacji na kurs na stanowisko Informatorów Służby Informacji Powietrznej (FISO). To pierwsze takie ogłoszenie i nabór od wielu lat. Aplikacje są przyjmowane do 17 września br.

Informatorzy FIS zatrudnieni w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzialni są za zapewnianie służby informacji powietrznej i służby alarmowej w przestrzeni niekontrolowanej w Rejonie Informacji Powietrznej Warszawa (w przybliżeniu nad całym obszarem Polski). Wykorzystując łączność radiową i zobrazowanie radarowe służą informacją, radą i pomocą pilotom lotnictwa ogólnego, państwowego i komunikacyjnego. Pomagają unikać kolizji w powietrzu i naruszeń stref przestrzeni powietrznej.
  
PAŻP oferuje bogaty pakiet socjalny, w tym m.in.: zakwaterowanie dla osób spoza Warszawy (na czas kursu w Ośrodku Szkolenia Personelu ATS), karnety kulturalno-oświatowe, dofinansowanie urlopu wypoczynkowego, możliwość korzystania z obiektów sportowych (basen, siłownia, sauna, korty tenisowe) i przychodni (lekarze specjaliści, fizjoterapeuci, psycholog), dodatek stażowy 3-20% wynagrodzenia zasadniczego miesięcznie, pakiet ubezpieczeń dodatkowych, Pracowniczy Program Emerytalny (pracodawca odprowadza 7% pensji), kursy językowe za granicą wraz z urlopem szkoleniowym i inne.Na stanowisko Informatora FIS aplikować można poprzez stronę PAŻP (LINK)