Mobilny system wykrywania dronów

Na system o nazwie “Mobile Skylight” składa się zestaw pracujących samodzielnie sensorów, które współdziałając tworzą trójwymiarową przestrzeń, w której są w stanie wykryć drona w powietrzu z odległości 10 km.“ Mobilny system stworzony przez firmę Gryphon Sensors z Nowego Jorku ustanawia nowe standardy w dziedzinie zabezpieczenia przed dronami – czytamy w oświadczeniu biura gubernatora Andrew Cuomo. System mieści się w niewielkiej furgonetce, a nawet pojeździe 4x4, co pozwala na doraźne użycie go tam gdzie jest najbardziej potrzebny przy ograniczonym czasie na przygotowania.


Twórcy wierzą, że “Mobile Skylight” idealnie sprawdzi się przy monitorowaniu okolic stadionów, imprez masowych, lotnisk, inspekcji przemysłowych czy działań poszukiwawczo-ratunkowych. 


System odbiera także dane z ADS-B, ma wbudowany moduł śledzenia i identyfikacji celu. Jest w stanie śledzić kilkaset celów jednocześnie, a działa przy tym w każdym terenie i każdej pogodzie. Firma ma obecnie jeden działający zestaw, wkrótce planowane jest rozpoczęcie produkcji kolejnych.


tekst źródłowy
http://dlapilota.pl/wiadomosci/avweb/usa-mobilny-system-wykrywania-dronowKomentarze