3 sierpnia 2017

Coraz częściej możemy latać naprawdę tanio. Gdzie jednak szukać najtańszych lotów?

Obecnie latanie stało się niezwykle popularne i ten rodzaj podróżowania wybiera coraz częściej stale rosnąca liczba turystów. Dzięki atrakcyjnym rozwiązaniom cenowym, nawet najdalsze zakątki świata nie stanowią dla podróżujących finansowego problemu. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie, jak i kiedy „upolować” dobra promocję.


Kiedy warto poszukiwać tanich biletów?

Tanie bilety lotnicze możliwe są do „upolowania” zarówno w ofertach typu first minute, last minute, jak i po prostu w planowanym  np. na 3 – 4 miesiące wcześniej wylotem.

I tak na przykład Polskie Linie Lotnicze LOT organizują w tym zakresie cykliczne promocje pod nazwą  Szalona Środa, kiedy to w naprawdę atrakcyjnych cenach można polecieć w co najmniej kilku interesujących kierunkach. Do tego dochodzą dalekie rejsy między innymi do Ameryki Północnej i Azji, gdzie cena lotu w obie strony  nie przekracza 1700 zł.

Czasem warto poszukać atrakcyjnych promocji na 72,48 lub 24 godziny przed wylotem, jednak jest to rozwiązanie dla osób, którym szalony pospiech nie przeszkadza. Oferty typu last minute na tydzień lub dwa przed wylotem także można z powodzeniem zaliczyć do atrakcyjnych, w tym jednak wypadku brak pospiechu oznacza już nieco wyższa cenę.

Jak szukać najtańszych lotów? Tutaj pomocne zawsze są wyszukiwarki

Internetowe wyszukiwarki tanich lotów to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na „upolowanie” cenowej promocji. Skyscanner.pl, tripsta.pl, expedia.com, lucky.com.pl, polskalata.pl czy też azair.cz to wybrane propozycje dla poszukiwaczy cenowych promocji i naprawdę tanich biletów lotniczych.  Wśród wyszukiwarek tanich lotów można natknąć się także na wyszukiwarki płatne, jednak ich niewątpliwą zaletą jest to, że proponowana przez nie oferta jest naprawdę szeroka.

Wyszukiwarki tanich lotów nie tylko oferują atrakcyjne cenowo opcje dotarcia w konkretne miejsce, ale także porównują oferty poszczególnych przewoźników, a nawet wskazują alternatywne możliwości odbycia danego lotu.

Gdzie kupić tani bilet lotniczy?

Znalezienie tanich biletów lotniczych to jedno, ich zakup to drugie. Gdy już uda się nam upolować atrakcyjna promocję i znajdziemy tani bilet na konkretny lot, najlepiej jest przejść z wyszukiwarki na stronę danego przewoźnika i tam właśnie dokonać zakupu biletu. W ten sposób omijamy konieczność opłacenia prowizji, jaka przypisana jest pośrednikom.

Czasem jednak zdarzają się sytuacje, w których, wydawałoby się, że paradoksalnie, bardziej opłacalnym jest zakup biletu u pośrednika. Dlaczego? Otóż w przypadku lotu z przesiadkami, który obsługiwany jest przez różnych przewoźników, bilet zakupiony u pośrednika dotyczy całego połączenia i jest ubezpieczony, co z pewnością przyda się np. w sytuacji, gdy spóźnimy się na drugi lot, z powodu opóźnienia pierwszego.

Poszukując tanich biletów warto jest zawsze śledzić wszelkie promocje, jakie oferują poszczególne linie lotnicze. Oferty promocyjne sprawdzają się także w wyborze parkingu w pobliżu portu lotniczego. Warto wybierać te najlepsze, najlepiej na https://orangeparking.pl


Materiał Partnera


http://www.prtl.pl/turystyka_wiadomosci/34995
 tekst źródłowy