The World Games Wrocław 2017 na lotnisku Szymanów

Już dziś, 20 lipca 2017 r. o godzinie 19.00 na Stadionie Wrocław odbędzie się ceremonia otwarcia The World Games i potrwa ponad dwie godziny. Na trzech scenach wystąpi łącznie ponad 400 artystów. Więcej informacji o ceremonii otwarcia na stronie www.theworldgames2017.com

Podczas tych zawodów będziemy mieli okazje kibicować także mistrzom podniebnych akrobacji w trzech dyscyplinach sportów lotniczych: 


Akrobacje szybowcowe – konkurs jest sprawdzianem umiejętności pilota podczas wykonywania zaplanowanego programu spektakularnych manewrów akrobacyjnych. Sekwencja pełnych wdzięku i wykonywanych przy akompaniamencie muzyki figur jest oceniana przez sędziów pod kątem trudności i precyzji, będąc jednocześnie niezwykłym przeżyciem dla obserwujących mistrzowskie akrobacje kibiców. 

Spadochroniarstwo – dyscyplina ta jest klasyką The World Games i wchodzi w ich skład od 1997 roku. We Wrocławiu obejrzymy niezwykle widowiskowe zawody w pilotowaniu czaszami, podczas których zawodnicy pokonują ostatni odcinek lotu mknąc zaledwie kilkanaście centymetrów nad ziemią z prędkością przekraczającą 100 km/h. 

Motoparalotnie – to paralotnie z dołączonym wózkiem z napędem spalinowym. Kierujący motoparalotnią zawodnik ma za zadanie pokonać trasę slalomu, na której w określonych odległościach i układach stoją 12-metrowe pylony.

Motoparalotniarstwo – slalom – mieszane
Spadochroniarstwo – pilotowanie czaszami – mieszane
Szybownictwo – akrobacje szybowcowe – mieszane

Dziś i jutro na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego odbywają się treningi. A już od piątku do niedzieli, w godzinach 8:00 - 20:00 fani lotnictwa, którzy przybędą na Lotnisko Szymanów, będą mogli podziwiać zmagania pilotów w trzech dyscyplinach: akrobacjach szybowcowych, spadochroniarstwie i motoparalotniarstwie.
Zapraszamy do kibicowania zawodnikom.
https://theworldgames2017.com/co-to-jest-twg2017/dyscypliny/
 

Komentarze