5 czerwca 2017

AUP i strefy z NOTAM dla FIR EPWW w SkyDemon dzięki ATMAvio

Autor cenionego wśród pilotów niezawodnego źródła danych aeronautycznych, opublikował ułatwienie dla użytkowników popularnego programu SkyDemon. W oryginale SkyDemon nie uwzględnia stref wprowadzanych NOTAM-ami oraz ilustruje na mapie (trochę niepotrzebnie gdyż zaciera to obraz) wszystkie strefy lotnicze. Byłoby idealnie, gdyby widoczne były tylko te, które są aktywne w dniu wykonywania lotu. 


Codziennie aktualizowane pliki (AUP na dzisiaj i na jutro) w formacie SkyDemon wraz z instrukcją instalacji  dostępne są linkiem: https://1drv.ms/f/s!AqEVHlZXucCbh28nIgDpExoIyn4i 

Tak jak wszystkie inne strefy, strefy aktywne z wczytanego pliku są wyświetlane przez SkyDemona po najechaniu na mapie myszą na strefę (w PC) lub dotknięcie ekranu (urządzenia mobilne).

Pliki powinny być kopiowane zawsze przed "dniem lotnym" ....

Na stronie http://atmavio.pl/mapy znajdziecie codziennie aktualizowane pliki w różnych formatach dla FIR EPWW.

Wszelkie opinie, prosimy kierować do autora ułatwienia Tadeusza Czichonia TadeuszCz [at] atmavio.pl

_______________________________________________________________

SkyDemon jest kompleksowym rozwiązaniem do planowania lotów VFR i oprogramowaniem wspierającym nawigowanie. Dostępny jest na urządzenia mobilne (Android, iOS), komputery PC oraz Online, w przeglądarce internetowej (http://web.skydemon.aero/). Zanim, jednak przejdziemy do opisu, należy bezwzględnie pamiętać, że jakkolwiek będziemy korzystać z tego rozwiązania, jest to tylko pomoc w planowaniu i nawigowaniu.
 
SkyDemon zaskakuje dojrzałym interfejsem, szybkością działania i funkcjonalnością. Oprogramowanie działa sprawnie, nie zawiesza się, jest wszechstronne i mocno intuicyjne.
________________________________________________________________