12 kwietnia 2017

Piknik Lotniczy Świdwin 2017 na lotnisku 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Dzień 1 lipca został ustanowiony oficjalnym Świętem 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Jak co roku z tej okazji 21.BLT, wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Lotniska Wojskowego Świdwin, organizujem uroczyste obchody Święta Jednostki połączone z Piknikiem Lotniczym, który odbędzie się w tym roku dokładnie 01.07.2017 r. (sobota).


Jest to niewątpliwie największe wydarzenie lotnicze w naszym regionie, które każdego roku przyciąga około 20000 widzów. W trakcie pikniku przewidzianych jest wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy w locie samolotów bojowych: Su-22, Mig-29, F-16, Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry, oraz śmigłowce Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej, a także pokazy skoków spadochronowych.

Ponadto w pokazie statycznym zaprezentowany zostanie sprzęt Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej jak również jednostek wojskowych sojuszniczych państw. Podczas imprezy w wystawie statycznej, jak i w pokazach dynamicznych będą brały udział także samoloty i szybowce Aeroklubów.
  
Piloci, którzy zdecydują się przylecieć własnym samolotem będą mogli zaprezentować ten samolot podczas pokazu statycznego. Przylot tylko po uzyskaniu zgody od Szefa Szefostwa Ruchu Lotniczego SZ RP. Wniosek dotyczący zezwolenia na lądowanie na lotnisku wojskowym dla załóg cywilnych statków powietrznych należy wysłać do 2.06.2017 r. Więcej szczegółowych informarcji TUTAJ
  
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników wojska i lotnictwa do udziału w Pikniku Lotniczym Świdwin 2017.
  
Wkrótce więcej szczegółów.
  
A tymczasem przypomnijmy sobie jakie statki powietrzne można było zobaczyć podczas ubiegłorocznego Pikniku Lotniczego w Świdwinie.

źródło: 21. Baza Lotnictwa Taktycznego