23 grudnia 2016

Piotr Samson prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego

22 grudnia prezes Rady Ministrów powołała Piotra Samsona na stanowisko prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Samson pełnił obowiązki prezesa ULC od lipca bieżącego roku. Samson przejął stanowisko po odwołaniu wcześniejszego prezesa Piotra Ołowskiego.
 
 
Piotr Samson
 
Piotr Samson jest absolwentem Politechniki Warszawskiej i Cranfield University w Wielkiej Brytanii – europejskiego lidera w kształceniu kadr dla lotnictwa cywilnego. Jest menadżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym zarówno w dużych korporacjach (polskich i międzynarodowych), jak i w przedsięwzięciach typu start-up. Samson jest również ekspertem w zakresie marketingu oraz transportu lotniczego.

Swoją karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90. w Polskich Liniach Lotniczych LOT, jako specjalista do spraw marketingu. Na tym stanowisku przepracował 3 lata, po czym zaczął pracę w Unilever, a następnie Shell. W obu tych firmach był odpowiedzialny za planowanie i rozwój strategii trade marketingowych oraz innymi zagadnieniami z tego zakresu. Po zakończeniu współpracy z Shell w 2000 roku zajął się doradztwem marketingowo-sprzedażowym w firmie Samson&Co dla takich przedsiębiorstw jak Telekomunikacja Polska czy Bank BPH.

Do PLL LOT wrócił w roku 2007 już jako dyrektor marketingu i produktu, gdzie zajmował się polityką marketingową firmy. Z PLL LOT odszedł po dwóch latach, aby zająć stanowisko dyrektora marketingu i produktu w Enter Air (2010-2011) i Bingo Airways (2012-2014), w których współtworzył dwa start-upy lotnicze. W 2014 roku powrócił do doradztwa marketingowo-sprzedażowego w firmie Samson&Co.