25 sierpnia 2015

Lataj z głową - kampania informacyjna Urzędu Lotnictwa Cywilnego

W związku z coraz większą popularnością bezzałogowych statków powietrznych oraz ich dostępnością, Urząd Lotnictwa Cywilnego w trosce o bezpieczeństwo lotnictwa cywilnego przygotował spot telewizyjny oraz stronę internetową www.latajzglowa.pl, mające na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze zasady bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, potocznie nazywanymi „dronami”.

Latanie „dronem” może być wspaniałą przygodą z lotnictwem, jednak należy pamiętać, że wyglądający często jak zabawka „dron” podlega przepisom prawa lotniczego, za których złamanie grożą poważne konsekwencje. To niepozorne urządzenie nieumiejętnie używane może spowodować zagrożenie, dlatego warto poznać najważniejsze zasady bezpiecznego latania „dronem”. Mając świadomość tego, że nie wszyscy, którzy chcą latać dla zabawy mają wystarczającą wiedzę lotniczą, Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował krótki spot informacyjny, w którym zawodowy pilot i jednocześnie Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego radzi na co powinny zwrócić uwagę osoby, które chciałyby latać rekreacyjnie bezzałogowymi statkami powietrznymi oraz gdzie mogą szukać więcej informacji na ten temat.
  
Poprzez emisję spotu, ULC pragnie poinformować opinię publiczną o tym, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat bezpiecznego latania „dronami”. Incydent do jakiego doszło niedawno w pobliżu warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina, kiedy nastąpiło niebezpieczne zbliżenie rejsowego samolotu z dronem pokazuje, że tego typu kampania informacyjna jest bardzo potrzebna. Warto uświadomić wszystkich miłośników latania bezzałogowego, że latanie „dronem” może być świetną zabawą dla całej rodziny, ale wiąże się również z dużą odpowiedzialnością.