7 maja 2015

Rekordowy kwiecień dla Rzeszowa

Rok temu w kwietniu Jasionka oprawiła 45,7 tys. podróżnych. Lotnisko ma także lepsze statystyki za pierwsze cztery miesiące br. w porównaniu z tym samym okresem w 2014. Liczba pasażerów zwiększyła się o prawie 10 proc. Od stycznia do kwietnia br. lotnisko obsłużyło ponad 178 tys. pasażerów, rok temu 163 tys.
 


Tegoroczny kwiecień był wyjątkowy, bowiem po raz pierwszy w historii lotniska przekroczona została bariera 50 tys. pasażerów odprawionych w tym właśnie miesiącu – mówi Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”. Nowak podkreśla, że wzrost ruchu pasażerskiego w Jasionce jest stabilny. W kwietniu lotnisko straciło połączenia do Rzymu i Paryża, które we wrześniu 2013 r. uruchomił Eurolot. Przewoźnik zamknął wszystkie swoje połączenia 1 kwietnia. Dzięki zwiększonym częstotliwościom rejsów Lufthansy, Ryanaira i większej liczbie miejsc oferowanych przez PLL LOT na lotach do Warszawy pasażerów mamy coraz więcej – dodał prezes Nowak.
 
W 2014 r. Jasionka odprawiła rekordową liczbę pasażerów. Po raz pierwszy lotnisko przekroczyło liczbę 600 tys.., o 2 proc. więcej niż w 2013 r., gdy port obsłużył 589 tys. pasażerów.

Władze rzeszowskiego lotniska ujawniają też, że prowadzą obecnie rozmowy na temat uruchomienia nowych tras z Rzeszowa. – Rozmowy prowadzone są zarówno z liniami obecnymi w Jasionce, jak też i z przewoźnikami, którzy wiążą swoje plany z lataniem do stolicy Podkarpacia – mówi Stanisław Nowak. Do czasu zakończenia negocjacji władze portu nie ujawniają, z jakimi nowymi przewoźnikami prowadzą rozmowy i o jakich kierunkach.
 
Z lotniska w Jasionce można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (12 razy w tygodniu), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (12 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: LOT, Lufthansa oraz irlandzki Ryanair.
 
Tegoroczne kierunki czarterowe z Jasionki to Bułgaria (Burgas, od 23 czerwca, wylot we wtorek), Grecja (Kreta, od 7 czerwca, wylot w niedzielę), Tunezja (Enfidha, od 7 czerwca) i Turcja (Antalya, od 17 czerwca, wylot w środę).
 
O oferty czarterowe można pytać w biurach podróży: A Tur, Itaka, TUI, Wezyr Holidays, Neckermann, Grecos, Oasis Tour, Net Holiday, Sun Fun, Prima Holiday.