6 maja 2015

Modlin: Kwiecień 2015 najlepszym miesiącem w historii portu

W kwietniu br. Lotnisko Warszawa/Modlin obsłużyło 232 125 pasażerów i 1 460 startów i lądowań, co oznacza 27,78% wzrost liczby podróżnych w stosunku do marca br. i aż 62,69 % wzrost do kwietnia 2014. To najlepszy wynik w historii portu. Według prognoz w 2015 roku Ryanair przewiezie 2,5 mln pasażerów, co oznaczać będzie 45% wzrost w stosunku do 2014. Od początku działania (lipiec 2012) z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało już ponad 3,6 mln pasażerów.

"Bardzo cieszy nas fakt, że coraz więcej osób korzysta z Lotniska w Modlinie. To właśnie z myślą o wszystkich naszych obecnych i przyszłych pasażerach rozwijamy współpracę z Ryanairem, która skutkuje dynamicznym rozwojem atrakcyjnej siatki połączeń lotniczych. Podobnie współpraca z ModlinBusem rozwija ofertę połączeń autobusowych, aby dojazd do lotniska był jak najwygodniejszy dla mieszkańców nie tylko Mazowsza, ale całej Polski."
 
"Nie zapominamy o pozalotniczych atrakcjach dla naszych gości odwiedzających lotnisko. Z myślą o ich komforcie systematycznie rozwijamy ofertę gastronomiczną i handlową portu. Swoją działalność rozpoczął już grillowy ogródek letni przed terminalem, a w wakacje będzie otwarta pizzeria. Mamy nadzieję, że od jesieni będziemy mogli również zaoferować pasażerom skorzystanie z saloniku biznesowego. Poza tym wkrótce uruchomimy dodatkowe, piąte przejście kontroli bezpieczeństwa, dzięki czemu odprawa będzie jeszcze szybsza" – mówi Prezes portu, Piotr Okienczyc. 

Kwiecień:
- Ruch krajowy (Wrocław, Gdańsk): 31 758 pasażerów
- Ruch zagraniczny: 200 367 pasażerów
- Ruch ogółem: 232 125 pasażerów i 1 460 operacji lotniczych
 

Siatka połączeń
W sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 33 miast: 

Nowe: Ateny, Kopenhaga, Lizbona
Zagraniczne: Glasgow International, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Shannon, Madryt, Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura, Ateny, Kopenhaga, Lizbona, Alicante, Chania, Marsylia, Palma, Piza, Saloniki, Trapani
Krajowe: Wrocław i Gdańsk.
Nowe trasy od sezonu zimowego 2015: Kolonia, Malaga.