Zapowiedź X Forum Bezpiecznego Latania - Instruktor, kontroler ruchu lotniczego Stefan Kraszewski o przepisach i historii kierowania ruchem lotniczym

Z ogromną radością, pragniemy poinformować, że X Forum Bezpiecznego Latania poprowadzi kontroler, instruktor kontrolerów, człowiek encyklopedia procedur i przepisów kontroli ruchu lotniczego Pan Stefan Kraszewski. Każdy kto choć raz w życiu miał okazję wysłuchać wykładów Pana Stefana wie, że X edycja Forum będzie nie lada gratką. Po długich namowach, Pan Stefan zgodził się wystąpić w Forum i opowiedzieć historie... które? … no właśnie. Przyjdźcie i wysłuchajcie je osobiście.


X Forum Bezpiecznego Latania odbędzie się 12 marca 2015 roku (czwartek) o godzinie 18:00 na lotnisku Warszawa Babice (wjazd od ul. Księżycowej).
 
Agenda spotkania:
 1. Po co pilotowi służba kontroli ruchu lotniczego i o co w tym chodzi?
 2. Co wolno kontrolerowi a czego nie?
 3. Radary i zastosowanie do sprowadzania na pas - czyli GCA - jak się to robiło i co pilot powinien o tym wiedzieć. Historia trochę zapomnianej relacji kontroler-pilot.
 4. Kto może zostać kontrolerem i skąd się oni biorą?
 5. Typowe grzechy pilotów względem kontrolera i kontrolera względem pilota.
 6. Co zrobi kontroler i na co może liczyć pilot gdy coś pójdzie nie tak?
 7. Czy każde "w kontakcie radarowym" oznacza to samo?
 8. Pytania i dyskusja
Warsztat dedykowany jest dla: kandydatów na pilotów, uczniów pilotów, pilotów, kandydatów na kontrolerów, kontrolerów i wszystkich miłośników lotnictwa.
 
Weź udział w tym wydarzeniu dla własnego lotniczego rozwoju, bezpieczeństwa swojego i innych. Formularz rejestracyjny znajduje się na dole strony. Zarejestruj się już dziś. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie uczestnictwa, wyślemy pocztą mailową przed data Forum.
 
Forum Bezpiecznego Latania to cykliczna formuła spotkań organizowana przez portal dlapilota.pl, KTL AOPA Poland, oraz szkołę lotniczą Unitedsky. X edycja, będzie współfinansowana przez fundusz prewencyjny zakładu ubezpieczeń PZU S.A. Forum Bezpiecznego Latania jest formułą otwartą na którą zapraszani są wszyscy piloci i uczniowie. Sala umożliwia prezentację multimedialną. Po prezentacjach gości, jest czas na dyskusję i wypracowanie wniosków i rad. Do tej pory w Forum Bezpiecznago Latania wzięło udział ponad 650 pilotów!
  
O prowadzącym: 
Stefan Kraszewski - Kontroler ruchu lotniczego od 1966 roku w ZRLiLK, potem w PP ”Porty Lotnicze" a obecnie w PAŻP. Posiada uprawnienia kontroli lotniska i kontroli zbliżania Warszawa Okęcie i Kraków. Od 1978 r. instruktor w Ośrodku Szkolenia Lotniczego ZRLiLK, potem Agencji Ruchu Lotniczego, a obecnie w PAŻP. Prowadzi szkolenie praktyczne na symulatorze KRL dla kandydatów na kontrolerów ruchu lotniczego i licencjonowanych kontrolerów ruchu lotniczego na kursach odświeżających. Prowadzi wykłady dla pilotów od Świadectwa Kwalifikacji Pilota do ATPL z przedmiotów „Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego” i „Frazeologia proceduralna w języku angielskim i polskim”. Od 1982 r. Członek Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Egzaminuje z przedmiotu: „Prawo Lotnicze – Przepisy i Procedury Ruchu Lotniczego”.
 
Modelarz, członek Aeroklubu Warszawskiego od 1964 roku. Wielokrotnie brał udział w zawodach krajowych i międzynarodowych w charakterze zawodnika w klasie modeli F2B. Jedenastokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski, posiada również Złotą Odznakę Sportową Modelarza Lotniczego z Trzema Diamentami. Obecnie Sędzia Międzynarodowy FAI w klasie F2B (od 1991 roku, kolejno, osiemnaście razy sędzia na Mistrzostwach Świata i Europy, kilkadziesiąt razy sędzia na zawodach o Puchar Świata, na Mistrzostwach Polski i zawodach krajowych). Dwanaście razy uczestniczył w modelarskich Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze Dyrektora Sportowego lub Zastępcy Dyrektora Sportowego prowadzącego zawody.
 
Czterokrotnie uczestniczył w Samolotowych i Śmigłowcowych Mistrzostwach Europy i Świata organizowanych w Polsce w charakterze kontrolera ruchu lotniczego. Za swoje osiągnięcia otrzymał następujące wyróżnienia: Zasłużony dla Transportu RP; Brązowy Krzyż Zasługi; Zasłużony Działacz Lotnictwa Sportowego; Błękitne Skrzydła; FAI Dyplom Paula Tissandiera. 
 
W środowisku lotniczym znany jako wyjątkowy instruktor i nauczyciel wielu pokoleń lotników. Zawsze z poczuciem humoru. W opinii niektórych pilotów, zajęcia z instruktorem Stefanem Kraszewskim, powinny być obowiązkowe jak pierwszy lot...

źródło: dlapilota.pl

Komentarze

 1. Bardzo interesujący post, a osobowość tego pana chyba jeszcze bardziej interesująca. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz