Buzdygan Internautów – decydujące starcie

Płk pil. Cezary Wasser, ppłk Piotr Mielniczuk, mjr Sebastian Krasoń oraz Bartosz Bera – to nominowani do tegorocznej nagrody Buzdygan Internautów. Kto najbardziej zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie? Wszystko zależy od Was. My stawiamy na płk. pil. Cezarego Wassera - Szefa Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP. Zapraszamy do udziału w internetowym głosowaniu.


Płk dypl. pil. Cezary Wasser – od 2009 roku stoi na czele jednej z najważniejszych instytucji dla lotników – Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych. Jego zaangażowanie i inicjatywy wpłynęły na polepszenie jakości pracy wojskowych kontrolerów lotniczych.

Płk dypl. pil. Cezary Wasser jest pilotem klasy mistrzowskiej, w powietrzu spędził 1016 godzin. Pilotował Limy, MiG-i-29 oraz Su-22. Dowodząc bazą w Krzesinach, przyjmował do służby pierwsze samoloty F-16. – To, co było naszym powszechnym marzeniem, stało się faktem. Mieliśmy nowoczesny wielozadaniowy samolot myśliwski i zorganizowaliśmy sprawną jednostkę lotniczą, która potrafi go wykorzystać. Jestem dumny, że brałem w tym udział – mówi oficer.

Gdy stan zdrowia już nie pozwolił mu na pilotowanie, nie porzucił służby. Od sześciu lat stoi na czele Szefostwa Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych. Trzyma pieczę nad utrzymaniem jednolitych procedur i standardów wyposażenia technicznego lotnisk oraz wyszkolenia personelu zgodnie z normami NATO i ICAO.

Wycofał nieaktualne dokumenty lotnicze, zmodyfikował instrukcje, wprowadził nowe procedury. – Służba Ruchu Lotniczego naprawdę wiele mu zawdzięcza. Jest zdeterminowany i konsekwentny – mówi jego zastępca płk Paweł Bratkowski. – Jego inicjatywy przełożyły się na polepszenie jakości pracy wojskowych kontrolerów lotniczych. Zapewnił personelowi lotniczemu nowe publikacje dotyczące procedur lotniczych, co wpłynęło na bezpieczeństwo latania – dodaje płk Bratkowski.


O tym jak zmieniło się wojsko w zakresie zapewniania służb ruchu lotniczego dowiesz się z wystąpienia jednego ze specjalistów w Szefostwie Służby Ruchu Lotniczego SZ RP. link 

Link do ankiety znajdziesz tutaj

źródło: polskazbrojna

Komentarze