"Jesteśmy dla Was" - kontroler ruchu lotniczego do pilotów

W ostatni czwartek września, na lotnisku Warszawa Babice, portal dlapilota.pl wraz z Krajowym Towarzystwem Lotniczym AOPA Poland i szkołą Unitedsky, wspólnie zorganizowali VIII edycję Forum Bezpiecznego Latania. Tematem tego spotkania były loty VFR w przestrzeni kontrolowanej. Prowadzący je kontrolerzy (Maciej Szczukowski z EPWA oraz Marcin Sekita z EPMO), podjęli w usystematyzowany sposób kwestię przepisów, procedur i współpracy między ATC, a pilotami.   


Forum zostało zarejestrowane i dzisiaj mamy ogromną przyjemność zaprezentować Państwu nagrany materiał. Zapraszamy do wysłuchania pierwszej z trzech części, poprowadzonej przez Macieja Szczukowskiego, pt.: „Jesteśmy dla Was”.
 

Autor prezentacji, przedstawia pilotom, "świat  radia”. Wyjaśnia, dlaczego NIE, nie oznacza nie chcę. Zwraca uwagę, jak ważne i jak widoczne jest dobre przygotowanie pilota do lotu. Omawia, w jaki sposób uniknąć problemów z zaplanowaniem i wykonaniem lotu na lotnisko kontrolowane. Do tego, prezentuje przykłady z życia, które w akompaniamencie spokojnej jazzowej muzyki, nabierają z komentarzem kontrolera zupełnie innego wymiaru.
 źródło: dlapilota.pl

Komentarze