26 lutego 2014

PKBWL - co zabija pilotów najczęściej? (video)

30 stycznia 2014 roku na lotnisku Warszawa Babice odbyło się V Forum Bezpiecznego Latania pt: "Do tej pory, miałem wiele szczęścia..., ale wiem, że kolejny raz los może być mniej łaskawy… Chcę wiedzieć!". Ponad 4 godzinne spotkanie poprowadzili przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych: Maciej Lasek, Wiesław Jedynak oraz Bogdan Fydrych.

Spotkanie było unikalną okazją wysłuchania jak okiem Komisji, wygląda badanie wypadków lotniczych. Na podstawie tych spektakularnych, o których wszyscy pamiętamy i na podstawie tych mniej znanych, przedstawiono logiczny ciąg zdarzeń które doprowadziły do katastrofy. I jak zwykle okazało się, że katastrofy lotnicze są zdarzeniami wielowymiarowymi, mocno zakorzenionymi w naszych złych nawykach, lenistwie i złudnej nadziei, że się uda. Choć poruszane tematy były bardzo poważne, nie obyło się też bez zabawnych historii.

Dla wszystkich którym nie udało się wziąć udziału w Forum, przygotowaliśmy wideorelację ze spotkania. Zapraszamy do oglądania pierwszej części, poprowadzonej przez Macieja Laska przewodnicząćego PKBWL.


Forum Bezpiecznego Latania jest formułą otwartą na którą zapraszani są wszyscy piloci. V Forum Bezpiecznego Latania zorganizowane przez portal dlapilota.pl, KTL AOPA Poland i szkołę lotniczą Unitedsky która udostępniła salę wykładową. W Forum wzięło udział 81 słuchaczy pilotów i miłośników lotnictwa z całej Polski. Do tej pory w Forum Bezpiecznago Latania wzięło udział ponad 300 pilotów.


źródło: dlapilota