10 maja 2012

A może AIR SHOW nad morzem?


Zrodził się w mojej lotniczej głowie pewien pomysł. Co powiecie na Air SHOW zorganizowany nad wodami Bałtyku, tuż przy plaży, w Darłowie - dzielnica DARŁÓWKO ? Widownia zasiada i rozlega się na pięknej i czystej plaży stanowiącej przystanek "airshowmena", podziwia otaczające piękne widoki,  a przede wszystkim to co dzieje się tuż przed w teatrze AIR SHOW nad wodami Bałtyku.


A w teatrze AIR SHOW statki powietrzne wojskowe, cywilne, polskie i zagraniczne, w tym przede wszystkim śmigłowce i samoloty Marynarki Wojennej Mi14 PŁ i PŁ/R, SH-2G, W-3 Anakonda, AN-28 Bryza oraz przyszłe śmigłowce lotnictwa morskiego, które do tego czasu zostaną wyłonione w przetargu. Dalej samoloty i śmigłowce bojowe, akrobacyjne i inne - solo i zespoły akrobacyjne. Bazę dla lotnictwa stanowiłyby lotniska Darłowo EPDA, Cewice EPCE, Swidwin EPSN i ew. Szczecin Goleniów EPSC.

DARŁOWO BALTIC Air Show miałby być organizowany co 2 lata w latach parzystych, naprzemiennie z Air Show w Radomiu, począwszy od 2014 R. z terminem lipiec-sierpień lub  Albo każdego roku, bo jak długo można czekać na takie wydarzenie?! Wtedy dobrym terminem byłby ostatni weekend czerwca, gdy na tym terenie odbywa się znany już w całej Europie ZLOT historycznych pojazdów wojskowych i grup rekonstrukcyjnych?  Albo tydzień po tym wydarzeniu w pierwszy weeend lipca? Organizatorem byłoby Dowództwo Marynarki Wojennej, Dowództwo Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej,  Królewskie Miasto DARŁOWO, Urząd Morski w Słupsku i Urząd Województwa Zachodniopomorskiego. Sprawa do dogrania.

W tym miejscu trochę o Darłowie i okolicy oraz atrakcjach, bo warto :
http://www.darlowo.info/
http://darlowo.pl/pl/

Jeżeli podoba Wam się pomysł - dajcie temu wyraz. Zapraszam na FaceBook. Wydarzenie to znajdziecie odnajdując mnie lub wpisując je w wyszukiwarkę : "Darłowo Baltic AIR SHOW". Może także znajdzie się ktoś kto wesprze mnie w dążeniu do zorganizowania silnej ekipy pod wezwaniem, która rozpoczęłaby w tej sprawie rozmowy z odpowiednimi instytucjami? Tymczasem zbieram opinie, komentarze i pomysły. Muszę jednak zastrzec, iż w obecnej chwili jest to tylko i wyłącznie pomysł. Nie biorę odpowiedzialności za błędną jego interpretację. Nie mniej jednak zastrzegam sobie prawo własności.

Roześlij tę wiadomość do znajomych, do ludzi zakręconych lotnictwem. Wyraź swoją opinię, podpowiedz rozwiązania, bądź jego częścią. Uważam, że byłaby to świetna impreza i świetna sprawa dla miłośników lotnictwa, lokalnej społeczności i wymienionych wyżej instytucji. Impreza na skalę europejską i światową.

pozdrawiam,

grzegorz dańko
www.kontrola-ruchu-lotniczego.com

odwiedź także "Darłowo Baltic Airshow" na FB