24 września 2011

Prawie wszystkie przydatne linki lotnicze

Poniżej przedstawono prawie wszystkie przydatne linki lotnicze w kilku obszarach działalności lotniczej





 




Radary internetowe




Planowanie lotu
http://aim.pansa.pl/
http://www.amc.pansa.pl/
http://www.100ll.com/
http://www.aeroplanner.com/
http://www.airbrief.com/
http://www.airdata.co.uk/
http://www.airnav.com/
http://www.razorsedgesoft.com/
http://www.airportsenroute.com/
http://www.avbrief.com/
http://www.avcharts.com/
http://www.aviatorcalc.com/
http://www.cfmu.eurocontrol.int/j_cia_public/cia_public/pages/ifpuv-stru...
http://eurofpl.eu/
http://www.ljd-tech.com/copilot/
http://www.fltplan.com/
http://www.flyingineurope.be/
http://www.iflightplanner.com/
http://www.jeppesen.com/index.jsp
http://www.milpilot.net/
http://www.flightplanroute.com/
http://www.pilotplan.com/
http://www.pilotsandweather.com/
http://www.skyplan.com/
http://www.skytrac.ca/pg_Home.php
http://skyvector.com/
http://www.ead.eurocontrol.int/publicuser/public/pu/login.jsp
https://www.notams.jcs.mil/
https://www.ippc.no/ippc/aerodromes.jsp
http://notams.aim.faa.gov/notamSearch/
http://enotam.com/








Organizacje

Eurocontrol http://www.eurocontrol.int
FAA http://www.faa.gov/
KTL AOPA Poland http://aopa.pl/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Branży Śmigłowcowej http://www.rotor.com/
Międzynarodowa Rada Pilotów i Właścicieli Samolotów http://www.iaopa.org/
Międzynarodowa Federacja Pilotów Liniowych http://www.ifalpa.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Bezzałogowych Statków Powietrznych http://www.auvsi.org/AUVSI/AUVSI/Home/
Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego http://www.icao.int/
Stowarzyszenie Arabskich Linii Lotniczych http://www.aaco.org/
Stowarzyszenie Europejskich Linii Lotniczych http://www.aea.be/
Stowarzyszenie Transportu Powietrznego Wielkiej Brytanii http://www.bata.uk.com/Web/Default.aspx
Stowarzyszenie Europejskich Tanich Przewoźników http://www.elfaa.com/
Stowarzyszenie Europejskich Linii Regionalnych http://www.eraa.org/
Stowarzyszenie Narodowych Przewoźników Powietrznych http://www.naca.cc/
Stowarzyszenie Światowych Linii Lotniczych http://www.waea.org/
Stowarzyszenie członków grupy Angel Flights http://www.angelflight.com/
Stowarzyszenie Członków Angel Flights Wschodniego Wybrzeża http://www.angelflighteast.org/
Stowarzyszenie Pilotów i Właścicieli Samolotów http://www.aopa.org/
Stowarzyszenie Samolotów Eksperymentalnych http://www.eaa.org/
Stowarzyszenie Kontrolerów Lotniczych http://www.atca.org/
Stowarzyszenie Zawodowych Grup Lotniczych http://www.awg.aero/
Stowarzyszenie Producentów Lotnictwa Ogólnego http://www.gama.aero/
Stowarzyszenie Pasażerów Transportu Lotniczego http://www.airtravelersassociation.com/
Unia interesów Brytyjskich Pilotów Liniowych http://www.balpa.org/

Grupy pracowników
Federacja Dyspozytorów Lotniczych http://www.dispatcher.org/
Organizacja Kontrolerów Lotniczych http://www.patco81.com/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Instruktorów Lotniczych http://www.nafinet.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Kontrolerów Lotniczych http://www.natca.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Mechaników Lotniczych http://www.amfanatl.org/
Międzynarodowe Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych http://www.alpa.org/
Stowarzyszenie Pilotów Stanów Zjednoczonych http://www.alliedpilots.org/
Stowarzyszenie Pilotów USA http://usairlinepilots.org/



Kariera w lotnictwie
http://www.aerocareer.com/
http://www.aerojobfinder.com/
http://www.aerojobs.ca/
http://www.airjobsdaily.com/
http://www.airjobsonline.com/
http://www.aircraftengineers.com/
http://www.airlinecareer.com/
http://www.airline-jobs.net/
http://www.airlinepeople.com/
http://www.airlinepilotjobs.com/
http://www.aviationjobscentral.com/
http://aviationjobsonline.net/
http://www.bestaviation.net/
http://www.careerjet.co.uk/
http://www.careers.aero/
http://www.findapilot.com/
http://www.flightattendantcareer.com/
http://www.tomsmidnightflight.com/
http://www.flightattendantcareerguide.com/
http://www.flightattendant-jobs.com/
http://www.fcjo.com/
http://flightopsjobs.blogspot.com/
http://www.flightschooljobs.com/
http://flycontract.com/
http://www.globalairlinejobs.com/
http://www.jetcareers.com/
http://jetemployment.com/
http://www.onestoppilot.com/
http://www.pilotcareercentre.com/
http://www.pilotjobboard.com/
http://www.pilotjobfinder.com/
http://www.ryanaviation.net/
http://www.747pilotjobs.org/


Aerokluby
Aeroklub Polski http://www.aeroklubpolski.pl
Białystok http://www.aeroklub.bialystok.biz
Bielsko-Biała http://www.epba.pl/
Bydgoszcz http://www.aeroklub.bydnet.pl/
Częstochowa http://www.aeroklub-częstochowa.org.pl/
Elbląg http://www.aeroklubelblaski.pl/
Gdańsk http://www.aeroklub.gda.pl/
Gliwice http://www.aeroklub.gliwice.pl/
Gorzów Wlkp. http://www.aeroklubgorzowski.pl/
Grudziądz http://www.lisie.pl/
Inowrocław http://www.aeroklubkujawski.pl/
Katowice http://www.aeroklub.katowice.pl/
Kętrzyn http://www.lotniskoketrzyn.pl/
Kielce http://www.aeroklub.kielce.pl/
Konin http://www.aeroklub.konin.pl/
Kraków http://www.aeroklubkrakowski.pl/
Leszno http://www.aeroleszno.org/
Lublin http://www.aeroklub.lublin.pl/
Łódź http://www.aeroklub-lodz.pl/
Nowy Targ http://www.aeroklub.nowytarg.pl/
Mirosławice http://www.aeroklubdolnoslaski.pl/
Ostrów Wlkp. http://www.aeroklub.osw.pl/
Olsztyn http://www.aeroklub.olsztyn.pl/
Opole http://www.aeroklub.opole.pl/
Petrolot http://www.aeroklub.petrolot.pl/
Piotrków Trybunalski http://www.azp.com.pl/
Płock http://www.aeroklubplock.com/
Poznań http://www.aeroklub.poznan.pl/
Przasnysz http://www.aeroklub.przasnysz.org/
Radom http://www.aeroklub.radom.pl/
Rybnik http://www.aeroklub.rybnik.pl/
Siedlce http://www.aerosiedlce.republika.pl/
Słupsk http://www.aeroklub.wmc.com.pl/
Stalowa Wola http://www.aeroklub.stalowka.net/
Suwałki http://www.aeroklub.suwalki.pl/
Szczecin http://www.aeroklub.szn.pl/
Toruń http://www.aeroklub.torun.pl/
Warszawa http://www.aeroklub.waw.pl/
Włocławek http://www.aeroklub.wloclawek.pl/
Wrocław http://www.aeroklub.wroc.pl/
Zamość http://www.aeroklub.zamosc.pl/
Zegrze Pomorskie http://www.aeroklub.of.pl/
Zielona Góra http://www.azl.pl/strona.html
Żar http://www.glidezar.com/

Linie lotnicze zarejestrowane w Polsce
Air Italy Polska http://www.airitalypolska.com.pl/
Enter Air www.enterair.pl
Eurolot www.eurolot.com.pl
Jet Air http://www.jetair.pl/
Lot www.lot.com
SprintAir http://www.sprintair.eu
Yes Airways www.yesairways.com

Siły Powietrzne RP
http://sp.mil.pl/
Bydgoszcz http://www.2blot.mil.pl
Dęblin http://www.wsosp.deblin.pl  http://www.6blot.wp.mil.pl
Gdynia http://www.bl.mw.mil.pl
Inowrocław http://www.jw1641.pow.mil.pl
Kraków http://www.8blot.sp.mil.pl
Krzesiny http://www.31blot.com http://www.31blot.sp.mil.pl
Łask http://32blot.wp.mil.pl
Malbork http://www.41elt.pl
Mirosławiec http://www.12blot.sp.mil.pl
Powidz http://www.33blot.sp.mil.pl http://www.3sltr.sp.mil.pl
Pruszcz Gdański http://www.49psb.pow.mil.pl
Radom http://www.air.radom.pl
Mińsk Mazowiecki http://www.23blot.pl http://www.1elt.pl
Warszawa http://www.1blot.sp.mil.pl
Świdwin http://www.1slt.sp.mil.pl
Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych http://www.itwl.pl
Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 http://www.wzl1.mil.pl/
Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 http://www.wzl2.mil.pl
Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 3 http://www.wzl3.mil.pl
3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej http://www.3brop.sp.mil.pl
Centrum Szkolenia Sił Powietrznych http://www.cssp.gwl.koszalin.pl/joomla

Linie lotnicze
Aeroflot http://wwww.aeroflot.ru
AeroMexico http://www.aeromexico.com
Aerolineas Argentinas http://www.aerolineas.com.ar
Aeropostal http://www.aeropostal.com
Air Afrique http://www.airafrique.com
Air Alm http://www.airalm.com
Air Berlin http://www.airberlin.com
Air Canada http://www.aircanada.com
Air Charters Bahamas http://www.aircharterbahamas.com
Air Charter Network http://www.aircharternetwork.com
Air China http://www.airchina.com.cn
Air Europa http://www.aireuropa.com
Air France http://www.airfrance.com
Air India http://home.airindia.in
Air Jamaica http://www.airjamaica.com
Air Lingus http://www.aerlingus.com
Air Madagascar http://www.airmadagascar.com
Air Mauritius http://www.airmauritius.com
Air New Zealand http://www.airnewzealand.eu
Air Pacific http://www.airpacific.com
Air Transat http://www.airtransat.ca
Air Zimbabwe http://www.airzimbabwe.com
Alaska Airlines http://www.alaskaair.com
Alitalia http://www.alitalia.com
American Airlines http://www.aa.com
Amerijet Intrernational Cargo https://www.amerijet.coml
Ata Airlines http://www.ata.com
Ansett Australia http://www.ansett.com.au
Atlantic Air http://www.atlanticair.com
Atlas Air http://www.atlasair.com
Austrian Airliners http://www.austrian.com
Balkan Airlines http://www.balkan.com
British Airways http://www.britishairways.com
Fly BMI http://www.flybmi.com
Canadian Air http://www.cdnair.ca
Cathay Pacific http://www.cathaypacific.com
China Airlines http://www.china-airlines.com
China Eastern http://www.chinaeasternmadrid.com
China Southern Airliners http://www.cs-air.com
Colgan Air http://www.colganair.com
Condor http://www10.condor.com
Continental https://www.continental.com
Croatian Airlines http://www.croatiaairlines.com
CSA http://www.csa.cz
Cyprus Air http://cyprusair.com
Delta http://www.delta.com
DHL http://www.dhl-usa.com
Egypt Air http://www.egyptair.com
Elal http://www.elal.co.il
Evergreen Aviation http://www.evergreenaviation.com
Finnair http://www.finnair.com
Garuda Indonesia http://www.garuda-indonesia.com
Harbor Air http://www.harborair.com
Hawaiian Airlines http://www.hawaiianair.com
Iberia http://www.iberia.com
Icelandair http://www.icelandair.is
JAL http://www.jal.co.jp
Jet Blue http://www.jetblue.com
Jet Express http://www.jetexpress.com
Kenya Airways http://www.kenyaairways.co.uk
KLM http://www.klm.com
Korean Air http://www.koreanair.com
Kuwait Airways http://www.kuwait-airways.com
Lauda Air http://www.laudaair.com
Lufthansa http://www.lufthansa.com
Norwegian http://www.norwegian.com/pl
Malaysia Air http://www.malaysiaair.com
Malev http://www.malev.hu
Martin Air http://www.martinair.com
Mexicana http://www.mexicana.com
Middle East Airliners MEA http://www.mea.com
Midway Air http://www.midwayair.com
Mid West Airliners http://www.midwestairlines.com
Olympic Airlines http://www.olympicairlines.com
Pacific Coastal http://www.pacific-coastal.com
Pacific Islands http://www.pacificislands.com
PIA http://www.fly-pia.com
Qantas http://www.qantas.com.au
Royal Air Maroc http://www.royalairmaroc.com
Royal Nepal http://www.royalnepal.com
Ryanair http://www.ryanair.com
Sabena http://www.sabena.com
SAS http://www.sas.se
South East Airways http://www.southeastairways.com
South West http://www.southwest.com
Spanair http://www.spanair.com
Spirit Air http://www.spiritair.com
Swissair http://www.swissair.com
Swiss http://www.swiss.com
TAP http://www.flytap.com
Tarom http://www.tarom.ro
Thai Air http://www.thaiair.com
Turkish Airliners http://www.turkishairlines.com
Ukraine International http://www.ukraine-international.com
United http://www.united.com
US Airways http://www.usairways.com
Varig http://portal.varig.com.br
Virgin Atlantic http://www.virgin-atlantic.com
West Jet http://www.westjet.com
Wizzair http://book.wizzair.com
Yemenia http://www.yemenia.com


Porty lotnicze świata
Amsterdam http://www.schiphol.com/
Ateny http://www.aia.gr/
Bangkok http://www.bangkokairportonline.com/
Barcelona http://www.barcelona-airport.com/
Berlin http://www.berlin-airport.de/DE/index.html
Birmingham http://www.birminghamairport.co.uk/
Bratysława http://www.airportbratislava.sk/
Bristol http://www.bristolairport.co.uk/
Bruksela http://www.brusselsairport.be/nl/splash
Budapeszt http://www.bud.hu/
Cardiff http://www.cial.co.uk/
Chicago http://www.chicago-ord.com/
Dubai http://www.dubaiairport.com/dia/english/Home/
Dublin http://www.dublinairport.com/
Duesseldorf http://www.duesseldorf-international.de/
Edynburg http://www.edinburghairport.com/
Frankfurt http://www.frankfurt-airport.de/cms/default/rubrik/23/23311.html
Genewa http://www.gva.ch/en/Desktopdefault.aspx/tabid-11/
Glasgow http://www.glasgowairport.com/
Helsinki http://www.helsinki-vantaa.fi/
Hong Kong http://www.hongkongairport.com/eng/index.html
Insbruck http://www.ataturkairport.com/eng/index.php
Istanbul http://www.ataturkairport.com/eng/index.php
Kijów http://www.airport-borispol.kiev.ua/
Kopenhaga http://www.cph.dk
Las Vegas http://mccarran.com/
Londyn City Lhttp://www.londoncityairport.com/
Londyn Gatwick http://www.gatwickairport.com/
Londyn Heatrow http://www.heathrowairport.com/
Londyn Luton http://www.london-luton.co.uk/en/#96
Londyn Stansted http://www.stanstedairport.com/
Los Angeles http://www.airport-la.com/
Lyon http://www.lyon.aeroport.fr
Nicea http://www.nice.aeroport.fr/
Nowy Jork JFK http://www.jfk-airport.net/
Madryt http://www.madrid-mad.com/
Manchester http://www.manchesterairport.co.uk/manweb.nsf#70
Mediolan http://www.sea-aeroportimilano.it/it/
Miami http://www.miami-airport.com/
Mińsk http://www.airport.by/index_eng.htm
Monachium http://www.munich-airport.de/de/consumer/index.jsp
Moskwa Domodedovo http://www.domodedovo.ru/
Moskwa Sheremietiewo http://svo.aero/
Oslo http://www.osl.no/
Ostrava http://www.airport-ostrava.cz/
Ottawa http://www.ottawa-airport.ca/
Paryż http://www.paris-cdg.com/
Pekin http://en.bcia.com.cn/
Praga http://www.pragueairport.co.uk/
Rzym http://www.rome-airport.net/
Ryga http://www.riga-airport.com/
San Francisco http://www.flysfo.com/web/page/index.jsp
Sofia http://www.sofia-airport.bg/
Shannon http://www.shannonairport.com/
Sydney http://www.sydneyairport.com.au/SACL/
Sztokholm http://www.arlanda.se/en/
Tallin http://www.tallinn-airport.ee/
Tokyo http://www.narita-airport.jp/jp/
Toronto http://www.torontoairport.com/
Vancouver http://www.yvr.ca/en/Default.aspx
Wiedeń http://www.viennaairport.com/jart/prj3/via/website.jart
Wilno http://www.vilnius-airport.lt/en/
Zurich http://www.zurich-airport.com/